foto

Otogaz & LPG Dönüşüm

Servisimizde karbüratörlü , enjeksiyonlu ve direk enjeksiyonlu araçlarınız için LPG (Otogaz)dönüşüm hizmeti verilmektedir. Bu hizmetimizde araç marka ve modelinize göre en uyumlu ve uygun çalışabilecek lpg seti (lpg kiti) belirlenerek bilgilendirilme yapılmaktadır. Ardından çizilen montaj projesi ile hemen montaj aşamasına geçilmektedir. Montaj sırasında aracınızın orijinalliğine hiç bir zarar verilmeden montaj işlemi gerçekleşmektedir.

Lpg montaj işi hem bilgi hem tecrübe gerektiren bir işlemdir.Servisimize gelen problemli araçlar incelendiğinde sorunun çoğunlukla montaj hatalarından kaynaklandığını belirtmek isteriz.Bu açıdan araç sahiplerine ‘hangi marka değil hangi montaj servisi’ sloganı ile hareket etmelerini tavsiye ederiz..

Aracınıza Uygun LPG Kitini Öğrenin

Avantajları

Ayyıldız Otogaz Garantili

Yakıt Tasarrufu

Yakıt maliyetinin düşük olması ve yanma kalitesi, verimi ve daha az atık oluşturması LPG yakıtlı motordaki en önemli avantajdır. Ortalama %40 oranında yakıt tasarrufu elde edersiniz.

Çevre Dostu

LPG tatbik edilen araçlarda iyi bir montaj ve uygun bir ayarlama ile benzinli araçlara oranlara oldukça düşük egzoz gazı emisyon değerlerine ulaşılmaktadır. LPG yakıtlı motorlardaki karbüratör, birkaç hareketli parça ve kirliliği engelleyecek havalandırmasız basit bir mekanizmadır.

Performans

Aracınızda performans kaybı olmaz ve sorunsuz kullanım sağlar.

Motor Ömrü

Temiz yanma: Pistonların, segmanların, supapların ve bujilerin aşınması sonucu oluşan kurşun, vernik ya da karbon atığı çıkartmaz. Motorun ömrü uzar.

Motor Parçaları

Motor yağı ömrüne olumlu etki yapar. Bujilerin elektrotlarında karbon birikintisinin olmaması nedeniyle bujilerin ömrü artar.

Antiknock

Çok yüksek antiknock özelliklerine sahiptir (Yani sıkıştırma oranı yüksek motorlarda vuruntu oluşmadan pürüzsüz çalışabilir).